Přeskočit na obsah
Domů » Povídky & recenze » Hon na Macbetha

Hon na Macbetha

Alternativní příběh tří sudiček ze Shakespearovy tragédie zpracovává český komiks Hon na Macbetha. Spanilá jízda „sandmanovským“ světem vás bude bavit nejen tehdy, pokud jste fanoušky Neila Gaimana, na kterého se komiks odkazuje už v anotaci. Je o to zajímavější, že ho stvořil komplet český autorský tým. Ten potvrzuje, že český komiks má světové parametry.

Téměř všechna zpracování Shakespearova Macbetha se zaměřují na titulní postavu královraha. Jaká ale byla role tří tajemných čarodějnic, jejichž stopa se v látce objevuje od starých mýtů až po současná popkulturní díla? Co byly zač a jak velkou roli v Macbethově osudu vlastně hrají?

Znásilněný příběh

Morta, Lesis a Klota, tři sestry-čarodějnice, jsou uvězněné v příběhu královraha Macbetha. Tato skutečnost jim dlouho zůstává utajena, dost možná celé věky. Pak ale Lesis jednoho dne pojme podezření, že svět, ve kterém žijí, není přirozený. Brzy nato také objeví jeho hranice. K jejich překročení ale potřebuje pomoc svých sester.

Jejich cesta na svobodu je však jen zdánlivá. Stejně jako ony spřádají a přestřihávají červenou nit osudu smrtelníků, která se nejen pomyslně, ale také doslovně vine celým dějem, i s jejich osudem si někdo pohrává jako s loutkami na provázku.

Nebude snadné proniknout za clonu lží a falešných představ. A nahlédnout za oponu tak jako Macbeth, který se společně se sestrami potácí svým vlastním podivuhodným příběhem. Je jeho předurčení stát se královrahem a následně králem nevyhnutelné, nebo má na výběr? […]

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *